ПОВЕДІНКА ПОЛІЦЕЙСЬКОГО ЯК ПІДСТАВА ДИСЦИПЛІНАРНОГО СТЯГНЕННЯ: ЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/galician_studies/law-2023-1-10

Ключові слова:

поліцейський, дисциплінарний проступок, юридична відповідальність, службова дисципліна, обов’язки поліцейського.

Анотація

Статтю присвячено дослідженню поняття та складу дисциплінарного проступку поліцейських. Визначено, що є дисциплінарним проступком та об’єктом дисциплінарного проступку співробітників поліції, хто є суб’єктами правовідносин унаслідок допущення дисциплінарного проступку та самі види дисциплінарного проступку. Установлено, що об’єктом дисциплінарного проступку виступає встановлений порядок, а також правовий режим службової діяльності, обов’язки поліцейських, як посадових осіб, передбачені по кожній посаді як посадовою інструкцією, так і чинним законодавством. Окреслено різні боки службової діяльності поліції, що зачіпають дисциплінарні проступки, у зв’язку з чим виділено їх безпосередні об’єкти. Запорукою ефективної службової діяльності протягом багатьох років залишається службова дисципліна. У це поняття вкладається не лише усвідомлене ставлення до виконання покладених на співробітника поліції обов’язків, а й забезпечення високої якості та результативності службової діяльності, а також раціонального розподілу службового часу. Одним із визначальних чинників ефективної службової діяльності поліції України виступає ступінь дотримання службової дисципліни співробітниками поліції. Ураховуючи той факт, що повністю викорінити девіантну поведінку в органах внутрішніх справ не можна, ще одним чинником, який суттєво впливає на результативність практичної діяльності правоохоронних органів, є ступінь виявлення порушень службової дисципліни та невідворотність притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності. Не так давно в Україні була проведена адміністративна реформа, завданнями якої стали побудова і розроблення прогресивної системи державного управління, а також удосконалення діяльності державного апарату. У процесі проведення реформування ключова роль була відведена оптимізації функціонування органів виконавчої влади в процесі протидії корупції. Особливу увагу було приділено правовому регулюванню діяльності правоохоронних органів та успішному виконанню поставлених перед ними завдань (що безпосередньо забезпечується неухильним дотриманням службової дисципліни).

Посилання

Закон України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» від 15 березня 2018 р. № 2337-VIII. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2337-19.

Закон України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 р. № 580-VIII. URL: https://zakon.rada.gov.ua/ laws/show/580-19.

Коваленко К.В. Загальна та спеціальна дисциплінарна відповідальність. Форум права. 2008. № 2. С. 231–236. URL: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/FP/2008-2/08kkvsdv.pdf.

Кохан Н.В. Гарантії трудових прав працівників та шляхи їх удосконалення : дис. … канд. юрид. наук ; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Івано-Франківськ, 2009. 217 с.

Мельник К.Ю. Трудове право України : підручник. Харків : Діса плюс, 2014. 480 с.

Методичні рекомендації щодо порядку та строків внесення до особової справи поліцейського відомостей про застосовані до нього заохочення та дисциплінарні стягнення : науково-методичні рекомендації / О.І. Безпалова та ін. Харків : Харк. нац. ун-т внутр. справ, 2019. 27 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-06-02