ПРИНЦИПИ ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВ У СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/galician_studies/law-2023-3-5

Ключові слова:

адміністративне провадження, безпека, адміністративно-правові заходи, принципи права, автомобільний транспорт.

Анотація

У статті на підставі комплексного системного аналізу правових явищ чинного національного законодавства розглянуто забезпечення безпеки дорожнього руху як однієї з важливих проблем у загальному процесі забезпечення публічної безпеки, тому що пов’язана насамперед зі збереженням життя та здоров’я кожного учасника дорожнього руху. Метою дослідження є визначення перспективних напрямів та найбільш дієвих заходів, які б дозволили підвищити якість виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення в галузі дорожнього руху. Сама проблема, її технічний та організаційний аспекти, сутність та зміст державної системи забезпечення безпеки дорожнього руху, правові статуси суб’єктів відносин у цій галузі, особливості регулювання та організації дорожнього руху, шляхи її вирішення вже давно є предметом пильної уваги вітчизняних та зарубіжних учених. Зазначено, що актуальним завданням є вдосконалення ряду заходів адміністративно-правового характеру, задіяних у системі виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення в галузі дорожнього руху, і насамперед тих, які пов’язані з процесуальним забезпеченням розглянутого провадження та безпосередньо стосуються виконання адміністративних покарань, призначених за порушення правил дорожнього руху, що передбачено Державною програмою підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2021 року № 706. Охарактеризовано сутність провадження у справах про адміністративні правопорушення в галузі безпеки дорожнього руху; визначено систему принципів виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення у структурі аналізованого адміністративного провадження, а також їх функціональне навантаження. Розглянуто принципи законності, невинуватості, гуманізму, співвідношення принципів юридичної відповідальності та адміністративного покарання тощо. У подальших дослідження доцільно привернути увагу ефективності реалізованих заходів Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року.

Посилання

Деякі питання виконання завдань і заходів Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.07.2021 р. № 706. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/706-2021-%D0%BF#n19.

Бортник Н.П., Єсімов С.С. Правова регламентація заходів адміністративно-процесуального примусу. Соціально- правові студії. 2021. Випуск 3(13). С. 28–34.

Битяк О.В. Провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі: окремі питання. Юридичний науковий електронний журнал. 2021. № 12. С. 226–230.

Ковальова О.В. Принципи провадження в справах про адміністративні правопорушення. Південноукраїнський правничий часопис. 2021. № 3. Ч. 1. С. 26–31.

Бондаренко В.А. Принципи організації та здійснення адміністративного провадження у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Соціально-правові студії. 2019. Випуск 4(6). С. 67–73.

Голяченко І.П. Загальна характеристика принципів провадження у справах про адміністративні правопорушення. Наукові записки. 2022. Випуск 12. С. 206–212.

Кодекс України про адміністративні правопорушення: Закон України від 07.12.1984 р. № 8073-Х. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text.

Адміністративне право України (загальна частина) : навчальний посібник / Остапенко О.І. Ковалів М.В., Єсімов С.С. та ін. ; [Вид. 2-е, доп.] Львів : СПОЛОМ, 2021. 616 с.

Панасюк О. Теоретичний огляд адміністративного стягнення: поняття і мета. National law journal: theory and practice. 2020. № 7. С. 126–130.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-11-08

Номер

Розділ

АДМІНІСТРАТИВНЕ ТА ФІНАНСОВЕ ПРАВО