ВПЛИВ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА ПРОЦЕДУРУ САНАЦІЇ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Автор(и)

  • Катерина Вікторівна Бережна Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара https://orcid.org/0000-0002-8250-3562

DOI:

https://doi.org/10.32782/galician_studies/law-2024-6-5

Ключові слова:

санація, банкрутство, адміністративно-правове регулювання, відновлення платоспроможності, процедура банкрутства, правонаступництво

Анотація

У науковій статті аналізується вплив адміністративно-правового регулювання на ефективність процедури санації неплатоспроможних підприємств. Санація розглядається як комплекс заходів, спрямованих на відновлення платоспроможності підприємств і задоволення вимог кредиторів. Вивчено ключові аспекти, що визначають успішність санаційного процесу, включаючи планування реструктуризації, управлінські рішення та правовий супровід. Автор робить визначення санації як системи заходів, що включає як організаційні, так і фінансові аспекти. Акцентовано увагу на тому, що план санації є центральним документом, який регулює всі дії в рамках процесу санації і детально описує заходи, спрямовані на відновлення функціональної спроможності підприємства. Вивчено міжнародний досвід, де реструктуризація є постійним процесом, який сприяє адаптації підприємств до змінюваних ринкових умов і підвищенню їх конкурентоспроможності. Описано, як адміністративно-правове регулювання забезпечує реалізацію реструктуризації через організаційні, фінансові та правові заходи. У статті також розглядається процес управління трудовими відносинами в умовах санації. Зокрема, аналізуються вимоги щодо консультацій з профспілками та соціального забезпечення працівників, що звільняються в процесі санації. Стаття також торкається важливості адаптації до змінюваних ринкових умов, які потребують гнучкого підходу до санації і реструктуризації. Окремо зазначено, що реалізація плану санації повинна бути спрямована на досягнення реальних результатів, що включає зміну управлінських і фінансових структур підприємства. На завершення, стаття підкреслює важливість розвитку інститутів підтримки реалізації планів санації, що включає навчання і підтримку керуючих санацією, а також забезпечення соціальної стабільності та захисту інтересів усіх сторін, залучених у процес санації.

Посилання

Бабенко Е. В. Доктрина захисту трудових прав працівників при припиненні трудових правовідносин : дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.05. Київ, 2019. 305 с.

Гобела В. В., Живко З. Б., Леськів Г. З., Мельник С. І. Управління кризовими ситуаціями : навчальний посібник. Львів : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2022. С. 152–153.

Кальченко О. Санація як спосіб запобігання банкрутству підприємств. Проблеми і перспективи економіки та управління. 2020. № 1 (21). С. 220–222.

Кодекс України з процедур банкрутства: Закон України від 18 жовтня 2018 року № 2597-VIII. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2597-19#Text.

Пантелеєв В. П., Предко І. Ю., Тітаренко Г. Б. Обліково-контрольне забезпечення реструктуризації підприємств: теорія, організація та методика : монографія / за заг. ред. В. П. Пантелеєва. Київ : ТОВ «АвгустТрейд», 2021. 201 с.

Пригуза П. Д., Довгань А. П., Катречко Д. В. Умисне банкрутство: теорія і практика субсидіарної відповідальності : науково-практичний посібник / за заг. ред. П. Д. Пригузи. Херсон, 2020. 83 c.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-10-04

Номер

Розділ

АДМІНІСТРАТИВНЕ ТА ФІНАНСОВЕ ПРАВО